Nierzadko w pomieszczeniach takich jak biura wiele osób wykonuje dużo czynności w tym samym czasie. Wiąże się to z powstawaniem niemałego gwaru, co zdecydowanie nie wpływa korzystnie na koncentrację i efektywność pracowników. Trudno jest jednak sprawić, by hałas na wspólnej przestrzeni całkowicie zniknął. Istnieje jednak rozwiązanie tego problemu – jest to zakup ścian akustycznych, które wchodzą m.in. w skład oferty firmy Optimal Poland.

Dlaczego izolacja akustyczna w biurach jest tak ważna?

Podejmując pracę biurową nie warto liczyć na ciszę i spokój. W końcu na jednej powierzchni pracuje bardzo dużo osób, które prowadzą m.in. rozmowy telefoniczne. Hałas nie powinien więc nikogo dziwić. Może jednak rozpraszać i irytować, co skutkuje mniejszą produktywnością pracowników. Rozdrażnienie wiąże się też z powstawaniem konfliktów, których da się uniknąć. Niemożliwe byłoby zorganizowanie osobnego pomieszczenia dla każdego pracownika. Na szczęście można spróbować poradzić sobie na inne sposoby. Trzeba znaleźć optymalne rozwiązanie, które zagwarantuje izolację akustyczną na właściwym poziomie. Dobrą opcją jest zainwestowanie w wysokiej jakości ściany akustyczne. Zapewniają nie tylko komfort pracy, ale też wyróżniają się estetycznym wyglądem.

Co warto wiedzieć o ścianach akustycznych?

Ściany akustyczne umożliwiają odizolowanie danej przestrzeni od dźwięków pochodzących spoza otoczenia. Pozwalają na jej podział w taki sposób, by wydzielone zostały dodatkowe miejsca bez jednoczesnej utraty izolacji akustycznej. Korzystając z takiej opcji można nawet organizować dwa wydarzenia jednocześnie dla różnych osób znajdujących się w danym momencie w tym samym pomieszczeniu. Dzięki ścianom akustycznym sala konferencyjna może przemienić się w salę balową lub radiową. Produkty te zapewniają uzyskanie dużej ilości światła, co wpływa na optyczne zwiększenie powierzchni przestrzeni. Systemy ścian akustycznych da się konfigurować w dowolny sposób wybierając produkty mobilne. Powinny one posiadać niezbędne badania i certyfikaty potwierdzone przez Instytut Techniki Budowlanej. Ściany akustyczne nie mogą przypominać ciężkich ścian działowych. Muszą gwarantować komfort użytkowania pomieszczenia i nie powodować rozproszenia uwagi osób przebywających w nim. Wszystkie te kryteria spełniają ściany akustyczne od Optimal Poland, w tym Optimal Office 100 i Optimal Office 100 Fire. Więcej na ich temat można przeczytać tutaj – https://optimalpoland.pl/sciany-akustyczne/.