Zdaniem wielu ekspertów Apple nie ma sobie równych. Można było się sprzeczać z tą opinią, jednak rynek wskazuje, że jest to prawda. Qualcomm odroczył premierę wydajnych układów scalonych, przez co Apple może świętować przewagę nad innymi firmami o jakieś trzy lata. Świat technologii ma parę ogromnych firm, z którymi trudno konkurować. Jednak powstają projekty mające na celu zbliżenie się do największych gigantów IT.

Nauvia była firmą, która pozwoliła Qualcomm wprowadzenie nowych produktów dla komputerów osobistych. Największy producent procesorów do smartfonów jednak przeliczył się w ustaleniach dat wypuszczenia produktu na rynek. Będzie to jednak rok 2023. Data ta została wybrana poprzez brak półprzewodników pasujących do projektu, które trudno dostać na rynku.

Nie jest to dobra opcja dla tej firmy, ponieważ pod koniec 2023 roku Apple wprowadzi na rynek trzecią generację procesorów Apple Silicon, które są wyczekiwane i gwarantują wysoką jakość. Obecnie trwają zaawansowane prace nad nowym procesorem od Apple, a data wystawienia produktu na rynek będzie zbliżona z tą od Qualcomm. Jednak czy wszyscy klienci będą poszukiwać właśnie procesorów od Apple. Być może część z miłośników IT pokusi się o produkt od nowej firmy.

Na rynku technologicznym jak zawsze wiele się dzieje. Tym razem do walki o dobrą pozycję firmy walczy nowa firma Qualcomm, do tej pory znana raczej z produktów do smartfonów. Zaraz obok mamy światowej sławy Apple, który ma zamiar wprowadzić nowe procesory w podobnym czasie co produkt dobrej firmy ale mało znanej z produkowania rzeczy pod komputery osobiste. Sam ten fakt wskazuje, że to jednak Apple wyjdzie zwycięsko z konkurowania o klientów. Wszystko przez brak odpowiednik półprzewodników na rynku.

Źródło: Computerworld.